01. 04 2015 20:33 | www.tvdoma.sk

Vo štvrtok varí Marta Sládečková

Jej obľúbeným jedlom sú bryndzové halušky a zemiakové placky, čiže klasická slovenská kuchyňa.

Bez servítky, Marta Sládečková
Bez servítky, Marta Sládečková

Rodáčka z Nového Mesta nad Váhom, dcéra plukovníka a učiteľky. Marta začínala svoju kariéru v roku 1981 v Divadle SNP v Martine, kde do roku 1987 stvárnila množstvo postáv. Z nich najvýznamnejšie boli: úloha ženy v Živote človeka (A. Leontiev), Aksjuša v hre Les (Ostrovskij), v Shakespearovom Sne noci svätojánskej stvárnila postavu Hermie. V rokoch 1978 - 1993 pôsobila Marta Sládečková v Divadle Andreja Bagara. Na nitrianskych divadelných doskách sa predstavila v hre E. O. Neala Smútok pristane Elektre, za postavu Lavínie bola ocenená cenou J. Borodáča. Hrala tiež v muzikálnej inscenácii A. Dumasa Dáma s kaméliami, v hre Ľubomíra Feldeka Utekajte slečna Nitouche stvárnila hlavnú úlohu. V roku 1993 jej kroky smerovali do Divadla Astorka Korzo ´90. Tu ju diváci mali možnosť vidieť ako Luciu v Hlave medúzy od B. Viana (režisérom bol Milan Lasica).

V minulosti hosťovala na Novej scéne v Bratislave v inscenácii Šiesti v pyžame a Osem žien. V štúdiu L+S to bola inscenácia Život na trikrát. Spolupracovala aj s televíziou, hrala v televíznych inscenáciách A čo ja miláčik, Veľká rošáda, Škvrny na slnku, Chaos. Účinkovala tiež v desiatkach celovečerných slovenských filmov, okrem iných Pomocník, Hody, Obyčajný špás, Pozemský nepokoj, Dva lidi v ZOO. Zo seriálov to bola Škola detektívky, Veľké srdce, či Koniec veľkých prázdnin. U divákov si najväčšiu pozornosť aj úspech získala postavou Marty Sladkej v úspešnom seriáli Susedia. Aj v ďalšom sitkome Priateľky nezaháľala, opäť sa v ňom objavila po boku svojej kamarátky Zuzky Tlučkovej.

Marta varí len vtedy, ak vie, že tým niekoho poteší. Variť len pre seba ju príliš nebaví. Obľúbeným jedlom sú bryndzové halušky a zemiakové placky, čiže klasická slovenská kuchyňa.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Bez servítky - v pondelok až piatok o 14.00! (28. týždeň 2017)